SEO Yönetimi Nedir?

SEO Yönetimi (Search Engine Optimization) Yani  Türkçe de ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ olarak çevirebiliriz. Site içerisinde ve site dışında yapılan birtakım çalışmalar ile sitenin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkması hedeflenir.

SEO Yönetimi | WebTalas
SEO Yönetimi | WebTalas

SEO Neden Önemlidir?

Bunu müşterilerimize en iyi şu sözümüzle açıklıyoruz; ‘Üstlerde çıkan bir sitenizin olması, işlek bir cadde de mağazanız olması gibidir.’ Harika bir siteniz olabilir ama eğer kimse sitenizi ziyaret etmiyorsa bu hiçbir işe yaramaz. SEO’nun asıl amacı sitenizi üst sıralarda tutup tıklanma sayısını arttırmaktır.

SEO Nasıl Yapılmaz?

Maalesef birçok SEO uzmanı daha kestirme yol olan sahte yollarla sitelerin SEO değerini yükseltip insanlardan para koparmaya çalışmaktadır. Peki sahte yollar neden mi zararlı? İlk başlarda site anormal derecede yükselir ve işler yolunda gibi görünür. Ama ilerde arama motorları bu hızlı yükselmenin nedenini analiz edip gerçeği anlayacak ve siteyi otomatik olarak alt sıralara indirecektir. Daha da kötüsü kara listeye alıp zararlı site gibi göstermesi de mümkündür.

SEO Yönetimi | WebTalas
WebTalas Web Tasarım

SEO Nasıl Yapılır?

En iyi SEO çalışması doğal çalışmadır. Doğal çalışma ile sitenizin popüleritesi yükselirse bir daha düşmesi çok zor olur. Buradaki amaç SEO çalışmasını belirli bir zamana ayırıp günlük olarak içerikler oluşturup analizler yapmaktır. Bu yöntem zaman ve emek gerektir ama doğru bir çalışma ile mutlaka sonuç alınacaktır. WebTalas olarak müşterilerimize bu şekilde hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.